Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Елмас и Наполи останаа без целиот плен во Реџо Емилија

Published

on

Исклучително интересен натпревар одиграа Сасуоло и Наполи кој заврши без победник. Сасуоло и Наполи одиграа нерешено 3-3, Наполитанците првото водство го имаа во 89. минута, а до крајт успеаа да го прокоцкаат.

Елиф Елмас играше од 67 минута кога го зазема местото на Мертенс. Наполи со 44 бода е на 5 место на табелата.

Facebook