Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Елмас имаше шанса за гол од 30 метри

Македонскиот интернационалец на вечерашниот натпревар против Бенфика ги одигра сите 90. минути, а во 31. минута имаше одлична шанса за постигнување на гол од 30 метри.

Топката ја доби од Филип Коку, но голманот на Бенфика, Одисеас Виачодимос одлично се снајде и ја одбрани топката.

Погледнете:

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com