Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Елмас во финишот носи ПРЕДНОСТ за Македонија

Published

on

Во самиот финиш од натпреварот Елмас носи предност за Македонија.

Одличен гол псотигнат во 85 . минута.  Адеми од левата страна додаде до Елмас кој што стрела во мрежата на Тер Штеген. Браво Македонија!

Она што сега ни е потребно, е да го задржиме овој натпревар.

Facebook