Поврзи се

Други спортови

ВИДЕО: Европско Финале за Рикардињо и тоа против Шпанија

Селекциите на Шпанија и Португалија ќе играат во големото финале на ЕП во футсал што се одржува во Словенија.

Во полуфиналето Португалија по негативата во првиот дел од 1-0 во вториот дојде до победа од 3-2 против Русија додека во второто полуфинале одлучуваа пеналите откако Шпанија и Казахстан одиграа нерешено дури и во продолжетоците 5-5.

Пенал рулетот им припадна на Шпанците кои го бранат европскиот трофеј.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Други спортови

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com