Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Филмска промоција – „Lа casa de papel“ – Црвена звезда има нов напаѓач

Српскиот првак Црвена Звезда го ангажираше првиот италијански фудбалер во клупската историја. Диего Фалчинели од Болоња на позајмица за следната сезона во српската Линг-лонг Суперлига.

Играчот со маска од серијата, излегува од италијанската амбасада, каде во автомобилот го чека девојка. Заедно доаѓаат на стадионот „Рајко Митиќ“, тука го зема дресот и влегува во соблекувалната каде што ја фрла маската. Името на видеото е „Insieme“ или во превод „Заедно“.

Напаѓачот кој не доби премногу шанси кај Синиша Михајловиќ реши да замине од Серија А, за првиот интернационален предизвик, а во Белград доби неверојатна најава. Фалчинели беше облечен во заштитните ознаки на популарната шпанска серија „La casa de papel“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com