Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Французите шокирани, покрај забраната, одигран меч со присуство на 400 гледачи

Објавено:

Средбата во околината на Стразбур, кој се наоѓа во „црвената зона“, ја одиграле локалните тимови Нуоф и Утупјер. На стадионот се собрале околу 400 гледачи, а на фотографиите и снимките се гледа како навивачите влегувале на терен за да ги прослават головите со играчите.

-Глупоста и неодговорноста можат да донесат катастрофа на здравствената ситуација во нашиот регион. На нашето подрачје и медицинскиот персонал не е им е потрбна нова драма. Ќе го истражиме случајот и сигурно ќе има санкции, порачал градоначалникот на Стразбур, Серж Олер.

Како што е познато, во Франција прекинати се сите фудбалски мечеви, а ПСЖ е прогласен за шампион.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама