Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Газдата на Ливерпул: Им се извинувам на сите поради Суперлигата

Published

on

„Овој проект никогаш немаше да биде возможен без подршката од навивачите. Никој не размислуваше поинаку во Англија. Во изминативе 48 часа вие бевте многу јасни дека проектот нема да постои. Ве слушнавме. Јас ве слушнав“, рече Хенри и им се извини на Јирген Клоп и неговите фудбалери поради непријатностите.

„Уште еднаш, сакам да се извинам и јас лично сум одговорен поради негативниноста изминативе неколку дена. Тоа е нешто што нема да го заборавам. Тоа ја покажува моќта на навивачите, што ја имаат денес и со прави ќе продолжат да ја имаат“, додаде сопственикот на Ливерпул.

Facebook