Поврзи се

Фудбал

ВИДЕО: Герет Бејл со прекрасни ножички ги потопи Алавес

Во победата над екипата на Алавес, играчот на Мадрид, герет бејл, имаше прекрасен обид со ножички.

Реал Мадрид забележа убедлива победа од 4-0, со што може да се рече дека Кралскиот клуб се враќа во претпознталива форма.

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал