Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Годините не му пречат – Погледнете ја „невозможната“ интервенција на Буфон

Џанлуиџи Буфон ова лето го напушти Јувентус и како слободен играч премина во редовите на францускиот шампион ПСЖ.

На денешниот натпревар каде ПСЖ со 3:1 на гостински терен го совлада Генгамп, Буфон изведе „невозможна“ интервенција во 14. минута од натпреварот и спречи домаќинот да дојде во водство.

Со оваа интервенција Буфон покажа дека е класа и на 40 години.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com