Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Ѓоковиќ докажа дека е „GOAT“, беше на раб на елиминација, па Мусети му го предаде мечот!

Светскиот број еден тениски рекет, Новак Ѓоковиќ успеа да победи во еден долг и маратонски меч против младиот Италијанец Лоренцо Музети со резултат од 3-2 (6-7,6-7, 6-1, 6-0, 4-0).

Ѓоковиќ во четвртфиналето го чека нов Италијанец, Матео Беретини, кој е девети носител на турнирот.
Реклама

Facebook