Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ѓоковиќ го имитираше Роналдо, а Португалецот му одговори на Твитер

Новак Ѓоковиќ се најде во центарот на вниманието откако вчера објави интересно видео.

Српскиот тенисер реши да се опушти малку по тренингот и да го имитира Кристијано Роналдо.

Ѓоковиќ ја имитираше сега легендарната прослава на голот на играчот на Јувентус, а преку Инстаграм го праша Роналдо каков е.

Роналдо утрово го гледаше видео од имитацијата на Ѓоковиќ, а се огласи и на Твитер.

„Не е лошо брате“, рече Португалецот.

loading...

Facebook