Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Голден Стејт ги совлада ѕвездите на Лејкерс

Голден Стејт вориорс во подготовките за новата сезона во НБА-лигата го совлада Лос Анџелес лејкерс со 111-99.

Иако играа без ѕвездите Стив Кари и Клеј Томпсон, кои се повредени, Вориорси славеа на тешкото гостување против тимот на Леброн, Ентони Дејвис, Кармело Ентони и Вестбрук.

Добра партија пружи Пул, запиша 18 поени, два поени помалку имаа Ли и Портер. Во редовите на Лејкерс Дејвис реализираше 20 поени, додека Лберон 17.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама