Поврзи се со нас

Кошарка

ВИДЕО: Горан Драгиќ плаче на клупата затоа што не може да игра

Словенечкиот кошаркар Горан Драгиќ нема да игра ниту на четвртиот натпревар од финалето во НБА-лигата.

Одличниот Словенец се повреди на првиот натпревар на овие екипи и поради тоа пропушти два натпревари, но постоеше можност тој да заигра на вчерашната средба.Но, на загревањето Драгиќ ги почувствува истите проблеми, па се повлече на клупата.

Камерата го фати Драгиќ многу потресен на клупата. Плачеше затоа што не може да игра и ова е навистина исклучително емотивен момент за него.

Advertisement

Facebook

Реклама