Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Гризман со супер-гол ја скина мрежата на Хрватска

На празниот „Максимир“ гризман со супер-гол ја скина мрежата на Хрватска и донесе водство од 1-0. Гризман доби една одбиена топка во казнениот простор на Хрватите, по што со страшен шут ја смести топката во мрежата на Ливаковиќ.

Advertisement

Facebook

Реклама