Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Халанд го „реши“ Лајпциг во една минута

Манчестер Сити во моментов го игра возвратниоот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите против Лајпциг.

Англичаните рано поведоа благодарение на Ерлинг Халанд кој постигна два гола за една минута. Прво во 22. минута ја затресе мрежата на противникот од пенал, а потоа по само неколку секунди откако топката беше наместена на центарот повторно ја затресе мрежата на Лајпциг за водство од 2:0.