Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Халанд незапирлив, ја „решети“ мрешата на Лајпциг, Сити со висока предноста на полувреме

На самиот крај на првото полувреме, повторно Ерлинг Халанд ја зголемува предноста на Сити на 3:0.