Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Хаос во Барселона, навивачите ја пробија заштитната ограда, сите можат да заминат, но само еден не

Пред „Ноу Камп“, или поточно речено пред клупските простории во Барселона „врие“. Како и синоќа, така и сега стотици навивачи на каталонскиот тим се собраа пред клупските простории, само овој пат беа малку понервозни па ја срушија и пробија заштитната ограда и се упатија кон просториите, каде наводно челните луѓе имаат состанок поради ситуацијата со Меси.

loading...

Полицијата мораше да интервенира, а навивачите порачуваат, сите можат да заминат, буквално СИТЕ, но само Лионел Меси не.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com