ВИДЕО: Хаос во Тетово на денешниот бараж натпревар, инцидент со полицијата, навивачите и фудбалерите

На денешниот бараж натпревар помеѓу ФК Фортуна од Сингелич и ФК Влажними од Струга во рамките на втората македонска фудбаска лига се случил инцидент.

Како што може да се забележи на видеото, неколку навивачи од трибините се во конфликт со полицијата, а подоцна драмта се префрла и на теренот.

INCIDENT NË NDESHJEN E BARAZHIT PËR LIGËN E DYTË

INCIDENT NË NDESHJEN E BARAZHIT PËR LIGËN E DYTË

Gepostet von Klan Macedonia Television am Samstag, 15. Juni 2019

Видео: Клан Македонија