Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Историска партија на кошаркар на Бостон – Антетокумбо ги водеше Бакси до триумф над Атланта

Published

on

Јанис Антетокумпо беше најзаслужниот за лесната и убедлива победа на Милвоки бакс во убедливата победа против Атланта хокс (129-115).

Во текот на целата средба, предноста на Бакси беше висока, со што не му дозволија на ривалот да се надева на добар резултат.

„Ѕверот од Грција“ средбата ја заврши со 23 поени, 14 скока и осум асистенции, додека веднаш зад него беа Портис со 21 и Мидлтон со 19 поени.

Advertisement

Facebook