Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Историски солзи на Ангеловски и Пандев

Емоции по завршување на натпреварот и големата победа на Македонија. Фактот дека одиме на Европскот првенство, не остави рамндушен никој.Ангеловски и Пандев не може да ги сокријат солзите радосниви по натпреварот. Погледнете ги овие два историски моменти кои се случија по натпреварот.

Македонија се пласираше на Европско првенство. Целта ја исполнивме, селекцијата за прв пат на овој голем собир ќе се појави на 13-ти јуни против Австрија. Македонија е во групата Ц заедно со Австрија, Холандија и Украина.

На 17 јуни во второто коло ќе се игра против Украина на Шевченко.

Третиот меч и единствен закажан за „Јохан Кројф Арена“ во Амстердам е на 21 јуни, каде ќе се игра против Холандија.

loading...

Facebook