Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Јенсен клучен за уривањето на Ирска од страна на Финска

Финска  ги освои трите бода иако имаше тежок натпревар.  Единствениот гол на мечот го потигна Јенсен во 67 минута по неспретната реакција на дефанзивците на Ирска.

Литванија и Албанија ремизираа без голови во групата 4, Лига Ц и останаа на делба на првото место на табелата со по пет бода.

Ирска е трета со два бода по четири гола, последна Бугарија само само еден бод.

Advertisement

Facebook

Реклама