Војводина се радува на пехарот во Купот на Србија. Вечерва по регуларниот дел од 2:2, преку изведувањето на пеналите со 4:2 славеше против Партизан и го освои вториот пехар во ова натпреварување во историјата.

Мечот заврши 2:2 во регуларниот дел, а имаше луда завршница. Војводина водеше до 96-та минута, но по еден корнер Страхиња Павловиќ постигна магичен погодок со ножички. Вреди да се напомене дека Партизан губеше со 2:0 до последните 15-тина минути од мечот, израмни на 2:2, но немаше сили до крај за пехар. Стрелци на головите за Војводина беа Вукадиновиќ и Бојовиќ, додека за Партизан Павловиќ и Стефановиќ.