Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Кога ќе го погледнете ова видео ќе знаете зошто Баерн Минхен ја освои Лигата на шампионите

Баерн Минхен сезонава освои се што можеше да се освои. Уште преостанува Супер купот на Европа против Севиља, па радоста и успехот да бидат комплетни. Германскиот тим на своите социјални мрежи објави видео од „тим билдингот“ кој го практикувал.

Честото заедничко дружење веројатно придонело за зближување на фудбалерите, а со тоа и подобрување на атмосферата во клубот. Кога ќе се погледне оваа снимка ќе ви стане јасно зошто токму Баерн Минхен оваа сезона ја освои Лигата на шампионите.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com