Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Комични сцени во НБА, судија повреди играч на Сакраменто

Во ноќта која што измина, ЛА Лејкерс без поголеми проблеми славеа на гостувањето кај Сакраменто Кингс со 92:117.

Најефикасен на натпреварот беше Кингс Холмс со 27 поени, девет скока и две асистенции. Дејвис постигна 25 поени за Лејкерс, а Вестбрук 23.

Сепак, натпреварот го одбележа една комична сцена. Кошаркарот на Сакраменто, Мичел имал еден контакт со судијата по што го повредил зглобот и се повредил.

Мичел го заврши натпреварот со осум поени, еден скок и две асистенции.

Реклама

Facebook

Реклама