Поврзи се со нас

Други спортови

ВИДЕО: Конор Мек Грегор повторно тврди дека има ‘одговор’ за Хабиб

Конор Мек Грегор беше декласифициран од Хабиб Нурмагомедов пред нешто повеќе од две години.

Тогаш, Мек Грегор падна во четвртата рунда.

Одамна се шпекулираше дека може да има реванш. Сепак, Хабиб не сакаше ниту да зборува за нов натпревар со ирската ѕвезда затоа што не заслужуваше реванш, а со оглед на тоа што Хабиб се повлече Мек Грегор ќе остане без шанси за одмазда.

Иако Хабиб го уништи, Конор сега тврди дека има одговор на борењето на Хабиб.

“Феноменален греопер, моментално најдобар во спортот во тој сегмент. Сепак, го имам одговорот на тоа и тие тоа добро го знаат”, рече Конор.

Конор важи за борец кој е еден од најдобрите во ударниот дел, но тешко е да се поверува дека би можел да стори нешто против неверојатниот Хабиб.

loading...

Facebook