Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Корне го шокира Едерсон, Лион води на стартот во Лисабон!

Екипата на Лион дојде до изненадувачко водство во последниот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Сити и Лион. Депај избегна милиметарски офсајд, прими топка, а потоа истата заврши до Корне кој шутираше во мрежата на Сити, каде лошо беше поставен Едерсон затоа што беше далеку од гол линијата.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com