Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Кратко траеше радоста, Сити доби нов шок!

Екипата на Лион стигна до ново водство на натпреварот против Манчестер Сити откако Муса Дембеле го постигна својот прв погодок во Лигата на шампионите оваа сезона.

Влезе во игра во 75. минута, а во 79. минута успеа да се запише во листата на стрелците. Дембеле немаше гол во ЛШ, но сега успеа да го постигне и истиот може да е доста важен затоа што Лион има големи шанси да оди понатаму.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com