Поврзи се

Фудбал

ВИДЕО: Кутињо ги носи Барселона во финалето на Копа Дел Реј

Со својот прв погодок во дресот на Каталонците Филипе Кутињо и донесе финале на Барселона против Севиља во Кралскиот куп на Шпанија.
Каталонците славеа во Валенсија со 2-0 и само ја потврдија победата од 1-0 од првата средба.

Покрај Кутињо во листата на стрелците во 82м се запиша и Иван Ракитиќ.

Финалето се игра на 21. април.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com