Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Лацио го суреди Сасуоло – Имобиле пак херој

Published

on

Лацио на Симоне Инзаги стигна до својата четврта победа во низа во Серија А. Со пресврт стигнаа до трите бода во пресметката од 19. коло на Серија А.

Сасуоло ги шокираше Римјаните на самиот старт на мечот, кога погоди за 1-0, но Сергеј Милинковиќ-Савиќ ја анулираше нивната предност со гол во 25. минута.

Лацио сега се седми со 34 поени, додека Сасуоло се две места подолу со 30 поени.

Advertisement

Facebook