Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Лаутаро ја затресе мрежата на Милан, „Нероазурите“ се поблиску до финалето

Во 74. минута од натпреварот, Лаутаро погодува за водство на Интер од 1:0. Тој и Лукаку комбинираа во шеснаесетникот на Милан, Лукаку одлично се снајде и ја подаде топката на десната страна за Лаутаро, кој се ослободи од својот чувар и од десетина метри погоди во блискиот агол од голот на Маињан.