Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Легендарниот Шекил О’Нил заврши во болница

Published

on

Шекил О’Нил имаше неславно деби како кечер. Тој синоќа го имаше својот прв настап, но заврши во болница. При еден налет на противнички борач, двајцата паднаа на маса до рингот. Иако сето ова се одвиваше со однапред договорено сценарио, како што е познато во кечерските борби, сепак информациите велат дека легендарниот кошаркар се здобил со нелолку повреди на грбот, по што завршил во блница на прегледи. Но, последните информации велат дека нема потреба за паника, не е ништо сериозно.

 

Facebook