Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Лејкерс со шампионска лекција за Денвер и Јокиќ, фантастични партии за Кари и Вестбрук

Published

on

Лос Анџелес Лејкерс славеше по три порази по ред, и тоа против третопласираниот тим на Западот, Денвер (93-89).

Прво име кај шампионот беше Ентони Дејвис кој заврши со 25 поени и ја презеде одговорноста во отсуство на Леброн Џејмс и Денис Шредер. Гостите и покрај поразот обезбедија место во плеј-офот, поради неуспехот на Портланд против Атланта.

Гостински победи запишаа Филаделфија, Орландо и Њујорк.

Facebook