Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Лион ги згасна ѕвездите на Пеп, во полуфиналето ќе се соочи со Баерн Минхен

Играчите на Лион славеа и ги згаснаа ѕвездите на еден од најдобрите светски тренери Пеп Гвардиола.

Лион е последниот тим кој обезбеди учество помеѓу четирите најдобри екипи оваа сезона во фудбалската Лига на шампион. Францускиот тим вечерва во Лисабон го совлада Манчестер сити со 3:1 и стана вториот тим од Лига 1 кој избори полуфинале во елитното натпреварување. Претходно тоа го стори и Пари Сен-Жермен.

Advertisement

Facebook

Реклама