Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Лион го доби дербито, Сент-Етјен продолжува да тоне

Дербито од десеттото коло во Лига 1 се одигра на стадионот во Лион, каде Сент Етјен имаше водство, па најдобра можност во финишот, но тој не го искористи ниту едното ниту другото.

Екипата на Сент Етјен ја продолжи својата долга серија порази во францускиот шампионат, бидејќи вечерва го претрпе шестиот пораз по ред, на гостувањето кај традиционално големиот ривал Лион.

Домашниот тим славеше со 2: 1, но со многу спомени во самиот финиш на натпреварот и со тоа се проби на делба на петтото место со 17 освоени бода.

Последната шанса на натпреварот Екамби ја имаше во петтата минута од продолженијата, кога можеше да му донесе поубедлив триумф на Лион, но голманот на гостите тогаш одлично реагираше.

loading...

Facebook