Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ливерпул прими два гола, па потоа го згази противникот

Фудбалерите на Ливерпул во подготвителниот меч за новата сезона убедливо славеа против Блекпул со 7:2, иако по 33 минути губеа со 2:0.

До полувремето намалија на 1:2 преку Матип, а потоа во продолжението го декласираа противникот од Лига 1.

Мрежата на Блекпул ја тресеа Мане, Фирмино, Елиот, Минамино, Ориги, Ван ден Берг за победа од 7:2.

Премиер лигата почнува на 12-ти септември.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com