Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Љубов за време на дерби

Објавено:

Борусија Менхенгладбах оваа сезона игра фантастично во Бундеслигата, па можеби и нема да се претера ако се каже дека се кандидати за титулата. Во моментов имаат 42 бодови, 4 помалку од лидерот Баерн Минхен.

Но, во минатото коло и гостуваа на Фортуна Дизелдорф. Славеа со 4:1.

Ова се смета за дерби во Германија, бидејќи Менхенгладбах е гратче во Северна Вестфалија, до Дизелдорф, во близина со границата на Холандија.

На трибините имаше интересен момент. Снимени се момче и девојка. Момчето е навивач на Менхенгладбах, а девојката на Фортуна. Сепак, тоа не ги спречи на крајот да искажат љубов еден кон друг.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com