Поврзи се со нас

Кошарка

ВИДЕО: Луда тројка, кош на сезоната – Душчак погоди од кош на кош

Најубав момент на мечот беше неверојатниот шут на Дан Душчак. Дан Душчак од таборот на домашните поентираше на неверојатен начин, во стилот на Душан Кецман во финалето на АБА во 2010 година.

Цедевита рутински славеше на дуелот против Борац Чачак со резултат 97-88.

Овие поени може да бидат најдобрите во претстојната АБА-сезона, иако натпреварувањето е на самиот почеток.

loading...

Facebook