Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Магија на Манасков, ја доби битката против Кире Лазаров

Синоќа се одиграа натпреварите од првото коло од новата сезона во ракометната Лига на шампиони. Освен тоа што Вардар загуби од Мешков Брест, за нас интересна беше и пресметката помеѓу Веспрем и Нант. За Веспрем игра Дејан Манасков, додека за францускиот тим нашиот најдобар ракометар. Славеше тимот на Манасков со 28:24, а посебно убав погодок постигна македонскиот репрезентативец во дресот на Веспрем, гол кој сигурно ќе биде во конкуренција за најдобар во првото коло. Што се однесува до учиникот Манасков, но и Кире постигнаа по пет погодоци на овој меч.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com