Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Македонец направи хаос на АТП купот во Сиднеј – ја зеде трубата и свиреше…

Објавено:

За време на финалето на АТП Купот во Сиднеј, српски навивач предизвика вистинска еуфорија на трибините.

Имено, среде драматичен полуфинален натпревар помеѓу српската и руската репрезентација, Македонец ја зеде трубата и свиреше – „Марш на Дрина“.

Малку е да се каже дека оваа мелодија предизвика вистински транс кај српските навивачи. На крајот на краиштата, видете сами:

Станува збор за Македонец роден во Сиднеј, Тони, кој самиот рече дека е „многу активен во тамошната српска заедница“. Судејќи според тоа што го виде во панелот, тој беше и активен.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com