Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Македонија со два гола од два пенали ја совлада Ерменија

Репрезентацијата на Македонија со 2:1 славеше на првиот меч од новиот циклус на Лигата на нации. Со два пенали Ерменија е срушена на арената „Тодор Проески“ во Скопје. Двата пенали ги изнуди Елиф Елмас, а успешен реализатор на првиот беше Алиоски, додека на вториот Несторовски. И Ерменија единствениот гол го постигна од пенал во 90-тата минута, но тоа беше доволно само да се ублажи поразот. На овој меч капитенот Горан Пандев во игра влезе во 60-та минута токму на местото на стрелецот на вториот гол Илија Несторовски. Следниот меч Македонија го игра за три дена, а противник е Грузија.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com