Поврзи се со нас

Други спортови

ВИДЕО: Македонската химна грми во Италија, Иџе најбрз на „Валелунга“

Македонскиот најдобар автомобилист Игор Стефановски-Иџе победи на трката на патеката „Валелунга“ во Италија во рамките на ТЦР шампионатот. За Стефановски ова е прва победа во новата сезона во ТЦР-шампионатот, или втор подиум по оној на омиелната патека „Имола“.


Advertisement

Facebook

Реклама