Поврзи се со нас

Тајмаут

ВИДЕО: Македонски репрезентативец туркаше автомобил кој заглави во снег во Шпанија

Аеродромите во Шпанија се блокирани, а патиштата непроодни и тоа беше проблем за Столе и неговите соиграчи кои се обидуваа да стигнат до Бургос на натпреварот против Мирандес.

Натпреварот меѓу Елче и Хетафе што беше закажан за в недела е поместен за еден ден поради снежното невреме што зафати делови на Шпанија, соопшти попладнево раководството на Ла Лига.

Од синоќа, голем број возила се заглавени на автопат во близина на главниот град, па на помош дојдоа пожарникарите, а во некои места и војската. Властите апелираа да се избегнуваат несуштински патувања.

Facebook

loading...