Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Марко Кизиќ ја има одбраната на колото во ЛШ

Објавено:

„Оваа недела во фокусот е младиот Марко Кизиќ од Вардар. Двојна доза на одбрани ги воодушеви вардаровите навивачи. Не е лоши за 18-годишно момче!“, објави „ЕХФ ТВ“ по изборот на вардаровиот тинејџер за одбраната на колото во ЛШ.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама