Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Марсеј се налути со Бордо и ја прекина мизерната серија во Лига 1

Олимпик Марсеј конечно победи во француската Лига 1. Марсеј поведе со голот на Тован во петтата минута од мечот, а истиот фудбалер набрзо имаше можност да зголеми и на 2-0, но не ја искористи шансата од белата точка.

-текстот продолжува по рекламата-

Колото ќе биде комплетирани утре со уште седум натпревари, а во вечерниот термин Лил ќе го пречека Ленс.

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама