Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Масовна тепачка на прес-конференцијата на Вајлдер и Фјури

Се „пресметаа“ уште на прес-конференцијата за мечот што се претвори во масовна тепачка. Тајсон Фјури со своите изјави го испровоцира Дионтеј Вајлдер, почнаа да се препираат, имаше вперување прсти во око и потоа се вклучија и нивните тимови.

По ескалацијата, Фјури остана без маица, а обезбедувањето го расчисти прес-центарот.

Минатиот месец две нивни прес-конференции пропаднаа поради навреди и препирања.

Ваквиот развој на настаните некои го коментираат како непотребен циркус, додека други сметаат дека провокациите помагаат „да му пукне филмот“ на противникот.

30-годишниот Фјури досега има 27 победи во 27 мечеви (од кои 19 со нокаут), а Вајлдер (33) го брани WBC појасот со 40 победи од 40 мечеви (39 нокаути).

Ситуацијата ескалира во 45-тата минута од видеото:

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com