Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Меси остана и го промовираше новиот дрес на Барселона

Како се приближува почетокот на сезоната, така клубовите полека го откриваат изгледот на резервните дресови со кои ќе настапуваат. Барселона на социјалните мрежи објави видео со кое ја претстави третата гарнитура, која ќе ја носи машкиот, но и женскиот тим.

Прв кој се појавува „насмеан“ е Лионел Меси, секако по големата драма за неговото заминување.

На дресот преовладува розевата боја, додека присутни се зелени и црни детали.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com