Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Меси се врати со два гола – погоди и со лева и со десна

Меси се врати со стил, а не само што не замина туку тој се врати со стил и продолжи да реди евро головови.

На денешниот наторевар во новата сезона од Премиера даде гол во пријателскиот дуел против Џирона и тоа со десна нога, а потоа погоди и втор пат.

Иако за Меси не е карактеристично од далеку да се заканува со десната нога, овојпат шутот му беше хируршки прецизен и со помош на дирекот ја смести топката во голот.

Џирона на средбата се понадева дека може да се врати по голот на Саиз, ама каталонскиот гигант лесно го реши прашањето на победникот во овој тест меч.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com