ВИДЕО: Мислел дека го постигнал првиот гол во Премиер лигата, но му го „скршија срцето“

Фудбалерите на Астон Вила, славеа синоќа во 24.коло од Премиер лигата на свој терен против Ватфорд со 2:1.

-текстот продолжува по рекламата-

До победата стигнаа в 95.минута, а Езри Конса беше убеден дека тој е стрелец на погодок за победа на својот тим и дека тоа не неговиот прв гол во лигата.

Меѓутоа на крајот се воспостави дека топката на патот кон мрежата сепак го погодила дефанзивецот Мингс, го сменила правецот на движењето, па голот официјално е запишан како гол на Мингс.

 

Совет за етика во медиумите
Loading...