Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Мислел дека го постигнал првиот гол во Премиер лигата, но му го „скршија срцето“

Фудбалерите на Астон Вила, славеа синоќа во 24.коло од Премиер лигата на свој терен против Ватфорд со 2:1.

До победата стигнаа в 95.минута, а Езри Конса беше убеден дека тој е стрелец на погодок за победа на својот тим и дека тоа не неговиот прв гол во лигата.

Меѓутоа на крајот се воспостави дека топката на патот кон мрежата сепак го погодила дефанзивецот Мингс, го сменила правецот на движењето, па голот официјално е запишан како гол на Мингс.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com