Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Модриќ не можеше да верува – Иско постигна чудесен гол на тренингот на Реал

Иско не е многу брилијантен во дресот на Реал Мадрид оваа сезона, а имаше и доста проблеми со повредите.

Иско пристигна во Кралскиот клуб пред седум години од Малага, но многумина веруваат дека тој не ги исполнуваше очекувањата на „Сантијаго Бернабеу“. Во претходните сезони тој беше доста незадоволен од минутажата, што не се подобри ниту оваа сезона.

Се шпекулираше дека Зинедин Зидан и Иско не се во добри односи, и дека ова е најголемата причина зошто овој играч од средниот ред не игра толку често.

Но, на денешниот тренинг, Иско покажа каков играч е. Тој постигна спектакуларен гол и привлече овации од целиот тим.

За каква мајсторија станува збор кажува и ракцијата на Лука Модриќ, која само ги крена рацете во воздухот, а потоа му аплаудираше на неговиот соиграч.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама