Поврзи се со нас

Други спортови

ВИДЕО: Му ја прекинаа прес-конференцијата на Новак Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ ја имаше својата прес конференција за подготовките за Ролан Гарос, но на изненадување негово и новинарите, прес конференцијата од модератотор беше прекината на сред прашања. Пследното беше за пандемијата и како тоа влијае врз тенисерите. Само што одговори на ова прашање, пресот беше прекинат, дали поради неговиот став изнесен во минатото дека е против вакцина и слично не се знае.

 

Advertisement

Facebook

Реклама